Mobile Milking Parlor MOOTECH8 with semi-automatic washing device
Lithuania13 95041 €
(excl. VAT)| Brand | Mototecha, UAB |
| Product Code: | 77538 |
| Length: | 7.9 cm |
| Width: | 2.9 cm |
| Height: | 2.3 cm |
| Weight: | 2100 kg |
| Dimensions l/w/h mm | 11,25 * 2,90 * 2,30 m |
| Chassis | Manual hydraulic cylinders |
| Feeding bowl | 8 |
| Flooring | Galvanized grating |
| Milk and vacuum line | Included |
| Milk inlet | 8 |
| Milking points | 8 |
| Model | MOOTECH8 |
| Selection gate | Included |
| Supplementary feed bin | 4 |
| Washing device | Included |
| Washing stations | 8 stainless steel |
Mobile milking parlor MOOTECH8 with semi-automatic washer with plastic spray nozzles – an efficient and convenient solution for farm milking.