Mobile Milking Parlor MOOTECH6 with semi-automatic washing device and equipment cabinet
Lithuania11 80000 €
(excl. VAT)| Brand | Mototecha, UAB |
| Product Code: | 77538 |
| Length: | 9.3 cm |
| Width: | 2.5 cm |
| Height: | 3.6 cm |
| Dimensions l/w/h mm | 9,37 * 2,90 * 2,30 m |
| Chassis | Manual hydraulic cylinders |
| Feeding bowl | 6 |
| Flooring | Galvanized grid |
| Milk and vacuum line | Included |
| Milk inlet | 6 |
| Milking points | 6 |
| Model | MOOTECH6 |
| Optional equipment | Equipement cabinet |
| Selection gate | Included |
| Supplementary feed bin | 3 |
| Washing device | Included |
| Washing stations | 6 stainless steel |
Mobile milking parlor MOOTECH6 with semi-automatic washing device and equipment cabinet – an efficient and convenient solution for farm milking.