Gasoline/Electric Milking Unit MOOTECH GPV200
Lithuania1 27273 €
(excl. VAT)| Brand | Mototecha, UAB |
| Product Code: | 15608 |
| Length: | 120 cm |
| Width: | 50 cm |
| Height: | 100 cm |
| Weight: | 90 kg |
| Electric motor | 1,1 kW 230V |
| Engine | Zongshen GB200 4,2lW/5,5AG |
| Fuel consumption | 395 |
| Fuel tank capacity, l | 3,6 |
| Fuel type | Gasoline |
| Vacuum gauge | Included |
| Vacuum pump | 200 l/min, 230V Cta Milk (Italija) |
| Vacuum regulator | Included |
The MOOTECH GPV200 gasoline/electric milking unit comes with an electric motor and a dry vacuum pump (Italy). Reliable and efficient solution for farms that require flexible milking equipment.